
Indlæser
Mandag d. 21. september 2020 kl. 14:00 til 16:00
Fredag d. 18. september 2020 kl. 08:00
Online,
.,
. .
Online
.
. .
Online kursus v/Lars Egsvang Rasmussen, indehaver af konsulentvirksomheden Egsvang
”Søren, tænd din mikrofon, vi kan ikke høre dig.” Vi kan lige så godt vænne os til det. Virtuelle møder er ”the new normal” i dagens Danmark.
Videokonferencer, webinarer og online kurser er gået hen og blevet en fast del af mange danskeres hverdag, og vi må derfor indstille os på at lære nye digitale værktøjer at kende, såsom Microsoft Teams, Skype, Zoom og Google Hangout m.fl. Det stiller nye krav til afviklingen af det virtuelle kundemøde.
Du kan på dette gratis online kursus høre konsulent, Lars Egsvang Rasmussen fortælle om, hvordan du bedst forbereder dig på det virtuelle møde, så det skaber værdi for netop din virksomhed og dine kunder.
Kursusindhold
Det er gratis at deltage på kurset. Tilmelding er nødvendig, og foregår efter først til mølle princippet.
SU den 18. september 8:00
Bemærk venligst, at der er et begrænset antal pladser.
Du vil inden kursusdagen modtage et link, som du skal trykke på for at deltage på mødet.
Alle deltagere vil få materialer fra kurset tilsendt efter mødet til fri disposition.
Husk at installere Microsoft Teams inden kursusdagen. Det gør du ved at benytte dette link.
.